2016/09/30

WRZEŚNIOWE INSPIRACJE

Wrzesień jest piękny. Bogaty w słońce, w nowe doświadczenia. Ostatnie dni lata, pełne zapachów, pierwsze dni jesieni, rosy na trawie, porannych mgieł. W tym miesiącu szukam odskoczni od napiętego grafiku i szaleństwa na linii szkoła - praca - dom - zajęcia dodatkowe - nowe projekty.


Co mnie zachwyca we wrześniu?


inspiracje wrześniowe od any-blog.pl Zestaw wrześniowy - Cortez "Bumerang" i Małgorzata Halber "Najgorszy Czlowiek na Świecie". Plakaty do pobrania za darmo.

2016/09/26

KĄCIK CZYTELNIKA INSPIROWANY NATURĄ

Dom bez książek jest jak dom bez okien. Nie potrafię sobie wyobrazić życia, w którym nie towarzyszą mi ukochane książki. W kącie sypialni przy wejściu od samego początku wymyśliłam sobie miejską dżunglę i miejsce do czytania. Wizja w głowie ułożyła się sama. Motywem przewodnim miała być natura. Stonowane kolory ziemi, tylko naturalne materiały. Wiklina, wełna, bawełna, glina, drewno.2016/09/25

DIY - FLOWERBOX

Lubicie obdarowywać kwiatami najbliższych?
Ja bardzo.
Kiedyś przez króciutką chwilę marzyłam o własnej kwiaciarni, jednak marzenia rozwiały się momentalnie gdy dowiedziałam się o wstawaniu w środku nocy i kursach na kwiatowe giełdy.
Oh, well!

Do lamusa odchodzą bukiety róż w kolorowym celofanie, ze sztucznymi kropelkami rosy, biedronkami i motylkami na piku. Na szczęście coraz więcej jest kwiaciarni z pomysłem, idących z duchem czasu, podglądających światowe trendy.

Idea FLOWERBOXów spodobała mi się ogromnie. Wrzesień obfituje w mojej rodzinie w mnóstwo okazji do obdarowywania kwiatami. Sama miałam okazję otrzymać takie bukiety w tym miesiącu.
Dziś 40 rocznica ślubu moich rodziców. A ponieważ dostępne w moim mieście flowerboxy nie przewidują takiej ilości róż w jednym pudełku, postanowiłam wykonać taki bukiet sama.


Jak ułożyć oryginalny bukiet na rocznicę ślubu, DIY, jak zrobić flowerbox samemu - instrukcja wykonania na www.any-blog.pl


Poniżej krótka instrukcja DIY dla chcących spróbować swoich sił w domowej florystyce. Zrócie sami swój własny, niepowtarzalny FLOWERBOX i podarujcie go tym, których kochacie.


2016/09/19

NIE, NIE JESTEM NA DIECIE!

Tak się dziwnie składa, że odnajduję przyjemność w dobrym jedzeniu. Nie wiem co jest ze mną nie tak, może jakiś błąd genetyczny, wada wrodzona albo choroba popromienna po Czarnobylu. Jedzenie sprawia mi przyjemność, lubię poznawać nowe smaki, próbować, eksperymentować z przepisami.

Dlaczego nie jestem na diecie i nie lubię diet? Jak zrobić ciasto bez cukru i tłuszczu, przepis na any-blog.pl


Kiedy mówię ludziom, że jestem na DIECIE bezglutenowej widzę w oczach to niewypowiedziane:

"Ojej, ale ta dieta chyba nie działa"

Bo z czym kojarzy Wam się słowo dieta? Tak od razu, bez zagłębiania się w temat?

2016/09/13

RATUJMY MALUCHY - CZYLI DLACZEGO JESTEM ZŁĄ MATKĄ

Jestem złą matką. Matką, która skazuje swe malutkie, sześcioletnie bezbronne dziecko na zetknięcie się z koszmarem szkolnego korytarza, niewykwalifikowanej kadry nauczycielskiej i fizyką kwantową na poziomie zaawansowanym.
Jestem matką wyrodną.

Sześciolatek idzie do szkoły, dobra czy zła decyzja? Naucz się samodzielnie oceniać własne dziecko. Any-blog radzi


Mój syn, lat sześć, chodzi do pierwszej klasy. 
Nie moczy się w nocy, nie potrzebujemy porady psychiatry, nie wraca do domu z płaczem.

Moja córka, lat osiem, chodzi do trzeciej klasy. rozpoczęła naukę w wieku 6 lat. Nie moczy się w nocy, nie potrzebuje porady psychiatry, nie wraca do domu z płaczem. 

2016/09/09

ZASTANÓW SIĘ ZANIM POWIESZ "TAK"

Małżeństwo to taki taniec, który trzeba umieć zatańczyć w duecie jednocześnie tańcząc solo.


Brzmi skomplikowanie?
Takie właśnie jest.


Dlatego dobrze się zastanów zanim powiesz sakramentalne "tak" i obiecasz komuś być z nim do końca życia. Takie FOREVER, wiesz, na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie, gdy będzie wymiotować po imprezie z kolegami i wydawać twoją ciężko zarobioną kasę na sukienki.
Przychodzi ten dzień, wymarzony. Biała suknia, goście, prezenty, my zakochani i wpatrzeni w siebie, śmiech, łzy wzruszenia, tata wznoszący toasty i babcia kręcąca piruety na parkiecie.
I przychodzi ten dzień gdy trzaskasz drzwiami, albo odwracasz się na drugi bok wieczorem. I myślisz "Po co mi to było?"

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka