2016/08/31

SZORTY. SIERPIEŃ W OBRAZKACH.

Poczynam sobie w social mediach coraz śmielej, facebookowy FANPAGE obserwuje już 2100 osób, a liczba obserwujących konto na INSTAGRAMIE właśnie przekroczyła 4 tysiące. Ale co tam liczby! Za każdą z nich stoi człowiek, ktoś kto zagląda, komentuje, lubi i chce więcej.

A Ty? Już tam jesteś?


Jeśli nie to mam dla Ciebie sierpniową migawkę i parę słów o kończącym się miesiącu.


2016/08/20

SIERPNIOWE INSPIRACJE

Bardzo popularne na blogach są inspiracje miesiąca. Możecie przeczytać o ciekawych blogach, nowościach na rynku kosmetyków, pieknych dodatkach do domu.
Jednak w ramach rzucania wyzwań - także samej sobie - w tym cyklu postów nie będzie wspominania o ciuchach, kosmetykach, dekoracjach. Nie będzie też blogów i kanałów youtube.
Będą dobre książki, piekna muzyka i coś inspirującego ode mnie dla Was. 


Marzeniem chyba każdego blogera jest inspirować innych. Pięknym obrazem, dobrą treścią, ciekawym przekazem. Nie jestem w tej kwestii inna. Lubię, gdy piszecie jak zmotywowałam Was do działania, nauczyłam czegoś nowego, sprawiłam, że coś zmieniło się na lepsze choć odrobinkę. 
Może strzelę sobie tym postem w kolano i zamiast czytać blogi - w tym mój - sięgniecie po książki. Dobrze! Jestem gotowa.


Inspiracje miesiąca na any-blog.pl. Co mnie inspiruje i mitywuje, jaką muzykę i książkę polecam


Co mnie zachwyciło w sierpniu?


2016/08/16

DIY - NIEZBĘDNIK DEKORATORA CZYLI PRÓBNIK KOLORÓW

Jeśli kiedykolwiek zmagaliście się z remontem lub urządzaniem swoich czterech kątów, zwłaszcza takich, w których pojawiają się różne kolory ścian czy mebli, pewnie część z Was miała niemały problem z dobraniem koloru dodatków i dekoracji w sklepie. Zwłaszcza podczas nieplanowanych zakupów.

DIY, zrób to sam, tutorial jak wykonać próbnik kolorów, jak dobierać kolory dodatków do domu. Pomysł na ułatwienie sobie zakupów wnętrzarskich. Tylko na any-blog.pl

Ja także należę do takich osób, a ponieważ wyłazi wtedy ze mnie mój perfekcjonizm i przesadna dbałość o detale to często zakupy kończą się fiaskiem, zwrotami i moim niezadowoleniem. Uwierzcie mi, nawet w moim pozornie nudnym biało-szarym wnętrzu trudno jest dobrać odpowiedni kolor. Zwłaszcza kolejny odcień szarości! To prawdziwe wyzwanie. Czy szarość wpadająca w zimny niebieski, a może w ciepły beż? A jeszcze nie daj Boże niech miły Pan za ladą zapyta o kolor RAL!
Gdy w grę wchodzą kolejne kolory, rodzaje drewna lub płyty meblowej, możemy pogubić się na dobre.

Dlatego dziś mam dla Was prosty tutorial, który rozwiąże Wasze problemy raz na zawsze. Mini-próbnik kolorów, który zawsze możecie mieć przy sobie. W torebce, plecaku, kieszeni, przy kluczach, w aucie.

2016/08/12

KAŻDA PRACA POPŁACA - #myFirst7jobs

Wszystkie moje wcześniejsze prace składają się na to kim jestem dziś, co umiem i jak radzę sobie w życiu zawodowym. Jaką naukę można z tego wyciągnąć?Zastanawialiście się kiedyś w ilu miejscach zdarzyło Wam się już pracować i czego Was to nauczyło?


W kilku miejscach w sieci widziałam już przewijający się haschtag #myfirst7jobs, ale dopiero przeczytany artykuł u Kasi z bloga Simplicite zmobilizował mnie do zastanowienia się nad kontekstem tej zabawy. Wspomnienie swoich pierwszych siedmiu prac, spojrzenie na nie z boku i opisanie zdobytych dzięki nim umiejętności.  

Pierwszą moją myślą było

Przecież ja nie pracowałam w 7 miejscach!


Ale później zastanowiłam się, zaczęłam liczyć...okazało się, że było ich nawet więcej - zanim dotarłam do punktu, w którym jestem dziś. Tak wiele?

Patrząc na nie z perspektywy osoby trzeciej każda z moich wcześniejszych prac była zupełnie inna. Każda nauczyła mnie czegoś wartościowego, pozwoliła poznać własne możliwości, granice, oczekiwania. 


2016/08/02

NIE MA BLOGERA BEZ HEJTERA?

Nie ma blogera bez hejtera?
Naprawdę tak myślicie?
Czy pisząc bloga jednocześnie daję pozwolenie obcym ludziom na ocenianie mnie?


Czy naprawdę nie ma blogera gez hejtera? Jak radzić sobie z hejtem w sieci? Czy pisanie bloga jest równoznaczne z wystawianiem się na ocenę obcych ludzi?

Jak wielu z Was - piszących bloga od niedawna, od lat czy dopiero noszących się z zamiarem napisania pierwszych słów, zastanawia się przed publikacją każdego postu?

Kiedy piszę odważniejsze teksty, które obnażają też mnie jako osobę, moje prywatne zdanie, poglądy, często dostaję pytania o to

CZY SIĘ NIE BOJĘ?

Otóż NIE. Nie boję się pisać. Nie boję się głośno mówić o tym co lubię, a czego nie, co sądzę o polityce, religii, nie boję się komentować bieżące wydarzenia, pokazywać swój styl.
Nie oznacza to, że przykre komentarze mnie nie dotykają, nie zmuszają do refleksji i zastanawiania się czy warto.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka