2016/05/31

DIY W 5 MINUT - PAPIER Z MARMUROWYM WZOREM


Bardzo lubię wzór marmuru w dodatkach w domu. Sama mam takie dekoracyjne elementy w swoim biurze i sypialni. Nie bedę Was namawiać na marmurowe blaty w kuchni, ale myślę, że skusicie się na wykonanie ze mną pięknego papieru. 

Jutro Dzień Dziecka - może do prezentu dołączycie własnoręcznie zrobiony plakat? A może wykonacie go razem z maluchem? 

To na prawdę fajna zabawa - i dla małych i dla dużych!
Potrzebujemy:
 • gruby dekoracyjny papier formatu A4,
 • pojemnik lub blaszka, która pomieści kartkę,
 • pianka do golenia,
 • barwniki,
 • długa linijka plastikowa lub metalowa,
 • taśma papierowa,
 • mieszadełko, wykałaczki,
 • folia,
 • naklejki - opcjonalnie,
 • rękawiczki jednorazowe,
 • ręczniki papierowe.

2016/05/29

NA SWOIM - CAŁA PRAWDA O SAMOZATRUDNIENIU

Kochani, na początku maja moja mała firma AnyTHING obchodziła swoje drugie urodziny. Przyznam, że długo zbierałam się do napisania dzisiejszego posta i podzielenia się z Wami moimi refleksjami. Nadal targają mną mieszane uczucia. Jednak wszystko co robię i co piszę dla Was jest zawsze szczere i moje. Dlatego zebrałam się na odwagę, by opisać Wam - tak bez kolorowania - jak to jest "być na swoim".

Rób to co kochasz, zamień pasję w biznes, bądź panią swojego losu, zarabiaj siedząc w domu, nie bój się realizować marzeń. Te hasła atakują nas z każdej strony, na blogach, w gazetach, telewizji. Wszędzie uśmiechnięte kobiety sukcesu dające dobre rady tym, którzy się wahają, kalkulują, boją. Wszystko wydaje się takie proste. Rzuć pracę na etacie, otwórz własną firmę, rób to co kochasz i bądź szczęśliwa.


Nie powiem Wam, że to nieprawda. Ale nie powiem Wam też, że to przychodzi samo, że wystarczy ta osławiona PASJA.

Czy warto zakładać jednoosobową działalność gospodarczą? Jak połączyć pracę z pasją i znaleźć równowagę. Słodko-gorzka prawda o samozatrudnieniu

2016/05/26

MAMA TEŻ CZŁOWIEK

Jestem mamą.
Mamą kochającą swoje dzieci ponad życie. Mamą bawiącą się z maluchami, robiącą dobre kanapki do szkoły, czeszącą najlepszego dobieranego i całującą stłuczone kolano.
Jestem mamą. 
Mamą niecierpliwą, czasem zmęczoną, gderającą "bo ja tak każę", "ja w twoim wieku...", "nie jestem waszą służącą/sprzątaczką", "nie dyskutuj ze mną".
Mamą krzyczącą, poirytowaną, która się w toalecie zamyka czasami i płacze.2016/05/16

DrewniANY PORADNIK - JAK KUPOWAĆ DREWNO?

Witajcie Kochani!

Wielu z Was to domowi majsterkowicze pracujący hobbystycznie z drewnem. Dziś - w ramach kolejnego odcinka "Drewnianego Poradnika" chciałabym oswoić Was z tematem wybierania i kupowania drewna. Jeśli chcecie kupować je z głową, na lata, nie wyrzucając pieniędzy w błoto, zwłaszcza jeśli zamierzacie budować z nich meble i dekoracje do swojego domu - koniecznie przeczytajcie!


Przede wszystkim chciałabym namówić Was do poszukiwania drewna także poza marketami budowlanymi. Ich niewątpliwym plusem jest oferowana cena, dostępny asortyment, który zadowoli domowego majsterkowicza i bliskość. Sama nie raz korzystałam z ich oferty i absolutnie nie twierdzę, że są złe. Jednak kupuję tam tylko drobne rzeczy potrzebne od ręki, jak wałki, listewki czy kawałki sklejki, którą mogę dociąć na miejscu. Samo drewno staram się kupować w tartakach i hurtowniach zaopatrujących stolarzy i cieśli. 

Postaram się przełamać w Was strach przed tartakiem i obalić mit, że zaglądają tam tylko profesjonalni stolarze i cieśle stawiający domy, i kupują tylko ładunki całosamochodowe. 


2016/05/10

MANIA SPRZĄTANIA - CZYLI PRESJA CZYSTOŚCI

BARWA Perfect House, kosmetyki do wnętrz, jak nie wpaść w obsesję sprzątania

Dobra gospodyni ma zawsze wysprzątany dom. Dobra gospodyni gotuje obiad z dwóch dań z deserem i zawsze jest uśmiechnięta.

Dobra gospodyni zawsze jest przygotowana na niezapowiedzianą wizytę gości.


jak nie wpaść w obsesję czystości i sprzątania, nie trzeba bać się niezapowiedzianych wizyt gości

Scenariusz, gdy w domu pojawiają się niezapowiedziani goście spędza mi sen z powiek. Bo przecież jak to będzie wyglądać? Podłoga w kuchni zachlapana, pod stołem i na stole okruchy, na sofie skołtunione koce i niepozmywane gary w zlewie - o zgrozo - w otwartej kuchni. Otwieram drzwi i jest mi wstyd. Nogą zasłaniam największą plamę na podłodze tłumacząc, że zazwyczaj jest czyściej ale - praca, dzieci, awaria wody, przeziębienie, alergia, zmywarka się zepsuła, katastrofa w Czarnobylu, kosmiczny pył...
Ja się wstydzę, goście zapewniają, że nie jest tak źle i wcale nie zauważyli. Myślę sobie:

- "Pewnie uważają mnie za lenia. A ja nie jestem leniem, nie chcę żeby tak o mnie myśleli. chyba nie ma nic gorszego. Niech już sobie pójdą zanim zobaczą co dzieje się w następnym pokoju!"

 Atmosfera jakby sfermentowana.

2016/05/04

BAJKI DLA DOROSŁYCH - BEZCENNY CZAS

dlaczego dorośli powinni czytać bajki, joga dla początkujących, jak nauczyć się słuchać siebie

Większość z nas słysząc zwrot "bajki dla dorosłych" pomyśli pewnie w pierwszej kolejności o powieściach pokroju "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a". Nie o nich jednak chciałabym dzisiaj napisać, a o bajkach z morałem. O przypowieściach. I o tym co ze sobą niosą.
Rzadko czytuję wiersze i poezję w ogóle. Mam swoich ulubionych poetów - Ks. Twardowskiego, Wisławę Szymborską i Marię Pawlikowską-Jasnorzewską. Do tej pory jednak zaczytywałam się głównie w powieściach sensacyjnych, kryminałach, thrillerach. Nadal je uwielbiam (o czym może świadczyć moja biblioteczka), choć ostatnio dołączają tam reportaże (o górach i wspinaczce), biografie i poradniki.
Jednak pojawiły się jeszcze...bajki. A właściwie opowieści z morałem, opowiadania medytacyjne (jak Paulo Coelho czy Anthony de Mello).
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka