CHODŹ, OPOWIEM CI BAJECZKĘ... CZARNY PROTEST INACZEJ

by - października 04, 2016

Napisałam dziś wieczorem, po powrocie z czarnego protestu bardzo długi, poważny post.
O Kościele, wierze, fanatyzmie, polityce, proteście, aborcji.

A potem go skasowałam.

W zamian za to napisałam dziś bajkę. Dla wszystkich panów posłów z drwiącymi uśmiechami, którzy pozwolili nam się dziś "bawić na ulicach".
Drodzy panowie posłowie, którzy tak ładnie mówicie o ochronie życia poczętego mając w czterech literach życie kobiety, w której to życie się poczęło (za jej zgodą czy też bez). Drodzy panowie posłowie kolanem przepychający ustawę antyaborcyjną. Mam nieodparte wrażenie, że o ciąży, porodzie i towarzyszących im uczuciach wiecie tyle, co ja o wymianie tulei wahacza przedniego w aucie. No niewiele. I nie warto tłumaczyć, bo to i tak zawsze będzie czarna magia.
Wytłumaczę Wam to po męsku, brutalnie i bez ogródek. Aż zaboli. 


Macie bogatą wyobraźnię, prawda? Teraz się przyda.

Czarny protest w Polsce, jak wytłumaczyć posłom jak czuje się kobieta pozbawiona elementarnych praw do decydowania o sobie? Bajka dla dorosłych na any-blog.pl

Wyobraźcie więc sobie, że całe życie marzyliście o pięknym samochodzie. Myśleliście o tym jak to będzie przeglądać katalogi, szykować garaż na jego przyjazd, kupować oleje, woski, preparaty do pielęgnacji skór i komplet zimowych opon. Zaliczka już wpłacona, umowa podpisana, proces zakupu ruszył, nie ma odwrotu. Za kilka miesięcy będzie z Wami.


Pojechaliście do starannie wybranego salonu, któremu powierzyliście opiekę nad Waszym wymarzonym autem. Pan sprzedawca wzbudza zaufanie, długo wybieraliście go zanim zdecydowaliście się ostatecznie. to taka ważna decyzja. Przed Wami ten moment, kiedy zobaczycie JE - wasze wymarzone auto - po raz pierwszy. Wzruszenie, oczekiwanie, ekscytacja, radość, napięcie. Zaglądacie przez szybę salonu, jest! No piękny, tu oponka, tam cztery zagłówki, i jaki śliczny bagażnik.

Ale zaraz, zaraz! Hej! Brak przedniej maski, silnik na wierzchu Jak to? Nie tak miało być przecież. 


Sprzedawca mówi Wam, że tak się zdarza, że on to by może rozwiązał umowę, ale prawo mówi, że za późno na wycofanie się, przecież była zaliczka, umowa. Jakoś to będzie, najwyżej odbierzecie auto i oddacie na złom. A może zdarzy się cud i samo się wyklepie? Namawiają Was, żebyście się nie poddawali. Teraz są takie dobre warsztaty, fachowcy. Jak odbierzecie auto za te parę miesięcy to ubezpieczalnia zapewni Wam najlepszą opiekę na świecie.

Mówicie, że ten samochód nie będzie sam jeździł? Oj tam oj tam. Weźmie się na hol. To nie koniec świata. Przecież czasem trzeba się poświęcić, nie wolno rozmyślić się gdy zaliczka już wpłacona i umowa podpisana. Przecież o nim marzyliście? No i jest ubezpieczony, a ubezpieczyciel nie dopuszcza do zerwania umowy.

Ale co tam jeszcze mamroczecie? Że to dla Was niebezpieczne takim autem jeździć? A kto Wam kazał kupować? Wasze ryzyko, było przecież w umowie! Że co? Że Wasze zdrowie, życie zagrożone? Pfff....najważniejsze, że według ubezpieczalni wszystko gra. A jak już będzie wypadek to może zdążycie wezwać policję i karetkę, ale tylko wtedy kiedy wiecie - ręka, noga, mózg na ścianie - nie żadne tam drobne stłuczki! Tylko pamiętajcie, żeby zdążyć. Już wasza w tym broszka.

Możecie płakać, prosić, kląć, protestować, załamać się, krzyczeć. Ale nie możecie decydować o tym co dalej. Pozbawiono Was tego prawa. Fajnie, nie? 


Czekajcie, sprzedawca coś szepcze. Jest jeszcze jedno wyjście. Ale nielegalne, zabronione więzieniem. Możecie rozwiązać umowę, tylko znajdźcie salon za granicą. Nie macie kasy? No to sorry Winnetou.
To możecie ewentualnie zejść do podziemia, wynająć złomiarzy, którzy zrobią to za parę win. Przy okazji i wy możecie oberwać, może nawet zginąć niechcący. Ryzyk fizyk.

Czarny protest w Polsce, jak wytłumaczyć posłom jak czuje się kobieta pozbawiona elementarnych praw do decydowania o sobie? Bajka dla dorosłych na any-blog.pl
Czarny Protest, Szczecin, 3/10/2016

Dopiszcie sobie zakończenie.

Obojętnie jaką podejmiecie decyzję, zostaniecie tylko z pustką, wyrzutami sumienia, niedopełnioną umową, zniszczonymi marzeniami i pustym garażem.

Teraz zintensyfikujcie te wszystkie uczucia miliony razy. MILIONY! Jesteście blisko tego by poczuć TO, choć wciąż zbyt daleko.


Śmieszna bajka? Niedorzeczna? Głupia? Bezduszna?
Zupełnie jak projekt ustawy o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. 


Nie wszystkim nam dane jest zasypiać spokojnie wiedząc, że w garażu mamy piękne, sprawne wymarzone auta, a w salonie czeka na nas kolejne idealne. Pamiętajcie o tym!

Czarny protest w Polsce, jak wytłumaczyć posłom jak czuje się kobieta pozbawiona elementarnych praw do decydowania o sobie? Bajka dla dorosłych na any-blog.pl
Czarny protest, Szczecin, 3/10/2016

Jak wyglądał Czarny Protest w Szczecinie - zobaczycie na filmie Destinyofcolors

You May Also Like

0 comments

ETYKIETY