SIERPNIOWE INSPIRACJE

by - sierpnia 20, 2016

Bardzo popularne na blogach są inspiracje miesiąca. Możecie przeczytać o ciekawych blogach, nowościach na rynku kosmetyków, pieknych dodatkach do domu.
Jednak w ramach rzucania wyzwań - także samej sobie - w tym cyklu postów nie będzie wspominania o ciuchach, kosmetykach, dekoracjach. Nie będzie też blogów i kanałów youtube.
Będą dobre książki, piekna muzyka i coś inspirującego ode mnie dla Was. 


Marzeniem chyba każdego blogera jest inspirować innych. Pięknym obrazem, dobrą treścią, ciekawym przekazem. Nie jestem w tej kwestii inna. Lubię, gdy piszecie jak zmotywowałam Was do działania, nauczyłam czegoś nowego, sprawiłam, że coś zmieniło się na lepsze choć odrobinkę. 
Może strzelę sobie tym postem w kolano i zamiast czytać blogi - w tym mój - sięgniecie po książki. Dobrze! Jestem gotowa.


Inspiracje miesiąca na any-blog.pl. Co mnie inspiruje i mitywuje, jaką muzykę i książkę polecam


Co mnie zachwyciło w sierpniu?
Przede wszystkim muzyka.
Polski rynek muzyczny w ostatnim roku zaskoczył mnie niezliczoną ilość razy! Tym razem przekonałam się jak niesprawiedliwie można ocenić wykonawcę... po nazwisku.
Pierwszy raz usłyszałam Julia Pietrucha na Trójce i co pomyślałam?
-"serialowa Blondynka? kolejna aktoreczka bierze się za śpiewanie, żenada".
potem coś kliknęło w głowie
-"Ale przecież to Trójka, no i będzie Dawid Podsiadło"
Bo musicie wiedzieć, że ja Dawida kocham. Tak muzycznie.
I posłuchałam tego niedzielnego koncertu.
I przepadłam!
Julia, ja Ciebie oficjalnie przepraszam. To jest jeden z najlepszych polskich wokali. Tej muzyki się nie słucha. Ją się czuje. Zamykam oczy i jestem tam razem z nią, na rajskiej wyspie, pod palmami, wśród ryżowych pól.
Wiecie już jaka to płyta? No pietruszkowa. Parsley. Jeśli jeszcze jej nie macie to... nie biegnijcie do Empiku! Julia wydała ją sama i sama sprzedaje  tak  zgodzie z nurtem slow life. Wszystko ze sobą gra...i gra ukulele.

Inspiracje miesiąca na any-blog.pl. Co mnie inspiruje i motywuje. Płyta Parsley Julia Pietrucha, dlaczego warto jej posłuchać


Czy pamiętacie o wyzwaniu Przeczytam 52 książki w 2016 roku? Ja startuję już kolejny rok, choć ubiegły zakończyłam z połowicznym sukcesem i 28 książkami na koncie. Dziś czytam pozycję nr 30. Jeśli miałabym opowiedzieć Wam o wszystkich przeczytanych w sierpniu książkach byłby to bardzo długi post. Książek było, jest właściwie na dziś osiem. Urlop i camping to mój wytęskniony czas przeznaczony na czytanie. Tak właśnie odpoczywam.

Dziś polecę Wam książkę "Gniazdo" Cynthii D'Aprix Sweeney, która miała swoją premierę kilka dni temu. Jeśli lubicie detale - zwrócicie uwagę na cudowną okładkę, ale i zawartość Was nie rozczaruje. Historia klanu Plumb'ów może wydawać się na początku oderwana od rzeczywistości, ale pokazuje tak na prawdę rodzinę jak każda inna. Trochę dysfunkcyjną, ze skomplikowanymi relacjami, głęboko krytymi żalami, niedopowiedzeniami, sekretami. Bardzo przyjemna lektura, która sklania do reflekcji nad własnymi relacjami rodzinnymi.

Inspiracje miesiąca na any-blog.pl. Co mnie inspiruje i motywuje,książka Gniazdo od wydawnictwa Znak
Inspiracje miesiąca na any-blog.pl. Co mnie inspiruje i motywuje,książka Gniazdo od wydawnictwa ZnakInspiracje miesiąca na any-blog.pl. Co mnie inspiruje i motywuje,książka Gniazdo od wydawnictwa Znak

Co jeszcze zainspirowało mnie w sierpniu? Ludzie. 
Tak, ludzie. Na campingu, na którym spędzamy nasze wakacje każdego roku znalazłam inspirację do tego by spełniać swoje marzenia i żyć po swojemu. Można odpoczywać w luksusowych przyczepach i camperach wielkich jak dom. Można gromadnie pod namiotem jedząc wspólne posiłki pod chmurką przy wielkim stole razem z dwudziestką znajomych i ich dzieci. Można wyremontować starego "ogórka" i podróżować nim przez Europę. Inspirują mnie ludzie i ich różnorodność. I to, że ich wspólnym mianownikiem jest serdeczność i otwartość. Tego nie doświadczycie w hotelach i pensjonatach, zamknięci w pokojach i wystrojeni na kolację w restauracji. Dlaczego tak bardzo co roku namawiam Was na wypoczynek na campingu - przeczytajcie w poście z poprzednich wakacji MYŚL NIESZABLONOWO

Inspiracje miesiąca na any-blog.pl. Co mnie inspiruje i motywuje,jak spędzić czas wolny, wakacje retro


Teraz moja kolej by zainspirować Was. 
Na dziś nie mogłam zaproponować Wam innego hasła niż to, byście czytali więcej książek niż blogów. Tym samym skazuję się pewnie na spadek czytelników własnego bloga :) 

Po kliknięciu w zdjęcie będziecie mogli pobrać plakaty w dobrej rozdzielczości - gotowe do druku.

Inspiracje miesiąca na any-blog.pl. Co mnie inspiruje i motywuje,darmowe plakaty do pobrania, plakaty dla dzieci, free printables
Teraz może siądźcie z dobrą książką w ręku, włączcie ulubioną płytę. A jeśli chcecie podzielić się tym, co Was inspiruje - napiszcie w komentarzu. Ja zawsze czekam na słowo od Was, potwierdzenie, że ta moja pisanina jeszcze ma sens dla kogoś poza mną :)

                                                                    

You May Also Like

0 comments

ETYKIETY