DIY - PRZYBORY TOALETOWE DLA MINIMALISTY

by - lipca 22, 2016

Moja łazienka czeka na duży remont. Na rewolucję właściwie. ale ta nastąpi dopiero w przyszłym roku. Wiecie jednak, że nie lubię czekania na to co ma wydarzyć się w dalekiej przyszłości nie robiąc nic z teraźniejszością (pisałam o tym w poście o dizajnie). Czasami wystarczy kilka chwil i dobry pomysł by zamienić ten kąt w domu, który spędza nam sen z oczu i który omijamy wzrokiem udając, że nie jest tak źle. Pamiętacie jeszcze moje rozmyślania o manii sprzątania?


Dziś pomysł dla Was na mały recykling. W roli głównej butelka po płynie do naczyń Perfect House i przybory toaletowe, które najczęściej stawiamy w łazience przy umywalce - pasta do zębów, szczoteczka, mydło, krem do rąk. Pokażę Wam w kliku prostych krokach jak wystylizować ten maleńki fragment waszego domu, by nie straszył pstrokacizną kolorowych opakowań. 


Znacie ten widok?


To teraz o nim zapomnijcie i wyobraźcie sobie, że może być tak:
Chcecie wiedzieć jak to zrobić? Proszę bardzo!

Naszykujcie sobie do pracy:
  • brązową butelkę z pompką po płynie do naczyń Perfect House,
  • rozpuszczalnik,
  • ceratę - kupiłam genialną ceratę w Jysk, wygląda jak kawałek bawełny, woda spływa po niej jak po kaczce i wcale się nie brudzi!
  • papier samoprzylepny lub kartkę i taśmę klejącą dwustronną,
  • drukarkę,
  • kawałek szarego papieru pakowego,
  • zestaw kaletniczy,
  • nożyczki.

Zaczynamy od butelki po płynie do naczyń Barwa Perfect House. Pewnie widzieliście nie raz skandynawskie inspiracje w sieci, na których niemal zawsze pojawiają się szklane lub plastikowe butelki z dozownikiem jako pojemniki na mydło. można kupić oryginalne mydła, oczywiście. Ale można wykorzystać to co już mamy w domu. Jeśli po moim ostatnim poście o sprzątaniu sięgnęliście po kosmetyki do wnętrz Perfect House to na pewno zostały Wam jakieś buteleczki. Nie wyrzucajcie ich!!! to byłaby zbrodnia przeciwko dizajnowi :)Co z nimi robimy? Zdzieramy etykietę i resztki kleju zmywamy rozpuszczalnikiem, a następnie myjemy butelkę w ciepłej wodzie z płynem do naczyń. W środku i na zewnątrz oczywiście.


Teraz drukujemy na papierze samoprzylepnym etykiety, które przygotowałam dla Was DO POBRANIA TUTAJ.Naklejamy na butelkę pierwszą z nich.


Przelewamy do butelki mydło w płynie do rąk i zabieramy się do ozdabiania zapasowej kostki mydła. Ta aktualnie używana rzecz jasna zostaje bez etykiety :)

Z papieru pakowego wycinamy pasek węższy niż nasza kostka i owijamy nim mydło. Końcówkę papieru zaklejamy kolejną etykietą.


Pewnie - zachęceni zdjęciami - już czekacie na ostatni etap czyli ozdabianie tubek? Bardzo proszę - zdziwicie się jakie to proste!

Składamy ceratę na pół i wycinamy z niej prostokąt - nieco dłuższy niż tubka i na tyle szeroki, by spokojnie z naddatkiem owinąć go wokół pasty. Podwijamy brzeg, który będzie widać - ten etap można też pominąć, bo przy kremie do rąk właśnie tak zrobiłam i efekt też jest ok.


Teraz owijamy naszą pastę do zębów i przytrzymujemy dolna krawędź ceraty. Dziurkaczem - czyli szczypcami rewolwerowymi - robimy otwór w ceracie i zakładamy oczko kaletnicze. Ja wybrałam mosiężne.
Tę samą czynność powtarzamy u góry naszego etui - po włożeniu go na tubkę, by wiedzieć w którym momencie się kończy. Pozostawiamy odsłoniętą nakrętkę, żeby przy korzystaniu z pasty nie musieć za każdym razem zdejmować pokrowca.Na koniec przycinamy równo górną krawędź etui i zakładamy go na pastę. To samo możecie zrobić ze wszystkimi kosmetykami w tubkach - kremami do rąk, do twarzy. Jeśli są podobnej wielkości to będziecie musieli je podpisać!


Cerata w roli etui sprawdza się znakomicie. Nie przemaka, woda od razu po niej spływa, nie brudzi się. No i kosztuje na prawdę grosze! Będę jeszcze polować na jej szarą wersję.


Efekt końcowy jest absolutnie wart tej chwili pracy, nie uważacie?

Teraz już tylko pozostaje szybciutko zamienić nasz kolorowy bałagan w stylowy zestaw łazienkowy.


                       

Kto z Was spróbuje przeprowadzić taką mała metamorfozę w łazience?Post powstał we współpracy z marką BARWA Perfect House.

Produkty ze stylizacji:


You May Also Like

0 comments

ETYKIETY