MAMA TEŻ CZŁOWIEK

by - maja 26, 2016

Jestem mamą.

Mamą kochającą swoje dzieci ponad życie. Mamą bawiącą się z maluchami, robiącą dobre kanapki do szkoły, czeszącą najlepszego dobieranego i całującą stłuczone kolano.
Jestem mamą. 
Mamą niecierpliwą, czasem zmęczoną, gderającą "bo ja tak każę", "ja w twoim wieku...", "nie jestem waszą służącą/sprzątaczką", "nie dyskutuj ze mną".
Mamą krzyczącą, poirytowaną, która się w toalecie zamyka czasami i płacze.Jestem mamą, ale nadal jestem kobietą. Bycie mamą nie sprawiło, że przestałam lubić długie kąpiele, malowanie paznokci, wieczory z maseczką na twarzy, kino i czytanie książek. Nie lubię, gdy oczekuje się od mamy rezygnacji z dotychczasowego życia. Poświęcenie - to chyba najgorsze z określeń macierzyństwa. Mama może mieć swoje zainteresowania i pasje, może wyjść na zakupy bez wyrzutów sumienia, może kupić na obiad pizzę, może powiedzieć 
- "Nie teraz skarbie, potrzebuję trochę czasu dla siebie".
Dzieci są sensem życia. Oczywiście. ale sensem życia jest też samospełnienie, realizacja swoich marzeń i planów, pamiętanie o sobie i swoich potrzebach. Sensem życia może być fajna praca, do ktorej lubimy chodzić. Sensem życia jest spędzanie czasu z ludźmi, których kochamy i lubimy (i którzy niekoniecznie muszą mieć metr dwadzieścia). Sensem życia jest szczęsliwy związek.


Mama ma prawo oglądać w sklepie coś poza pieluchami, sandałkami w rozmiarze 24 i dresami z regulowaną gumką w pasie. Ma prawo wydawać pieniądze na SIEBIE. Mieć zachcianki, dziesiątą parę szpilek, upatrzony zegarek, choć ma już trzy. A może zainwestować w kurs szycia, lekcje włoskiego, albo pozwolić sobie na ekstrawagancję w postaci lodów i kawy w kawiarni czy bukietu tulipanów dla siebie samej. Albo bizuterii, perfum i n-tej szminki w kolorze róż :)


Drogie mamy. Nie bądźcie Matkami Polkami. Nie dawajcie dobrych rad, nie pouczajcie, nie świećcie zawsze przykładem, nie ścigajcie się z innymi mamami, która więcej, lepiej, szybciej i bardziej. Z okazji Dnia Mamy życzę Wam i sobie luzu, umiejętności odpuszczania. Nie bądźcie matkami - cierpiętnicami, nie narzekajcie, że musicie z czegoś zrezygnować z powodu dzieci. I nie zapominajcie o sobie. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Taki banał.Dla wszystkich was, mam czy nie mam, podarowuję dziś rabat w wysokości 10% w sklepie HAPPINESSBOUTIQUE ważny do 4 czerwca na hasło any-blog.
I standardowo darmowa przesyłka w całej Europie!
Na zdjęciach:
komódka retro - odnowione znalezisko (TUTAJ historia)
perfumy - Si Giorgio Armani
zegarek - Lorus watches
bransoletka marmurowa - happinessboutique
kolczyki marmurowe - happinessboutique
szklany lampion - AgnethaHome

You May Also Like

0 comments

ETYKIETY