2015/06/23

TATA

Tata.
Krótkie słowo, ogrom emocji.

Bo tata to dom.
To bezpieczeństwo.
To ręce, które potrafią zrobić wszystko.
To miłość bezwarunkowa.
To jajecznica w niedzielę rano.
To pewność, że mogę zadzwonić zawsze.

Tatuś, dziękuję Ci!

Za hasło do krzyżówki.
Za beztroskie dzieciństwo, szalone eskapady, wakacyjne biwaki pod namiotem.
Za wspólne łowienie ryb
Za wyprawy po laskowe orzechy
Za grzybobranie bladym świtem
Za to, że umiem korzystać z encyklopedii.
Za to, że nie mówisz mi "musisz", a mówisz "możesz"
Za moralny kręgosłup
Za kanapki do szkoły
Za ciekawość świata, podróże małe i duże
Za to, że nawet milczeć możemy razem
Za korki z fizyki
Za to, że pokazałeś, że w życiu trzeba mieć pasję, trzeba coś kochać
Za to, że jesteś cudownym dziadkiemZa tyle rzeczy, uczuć chciałabym dziś podziękować. Mam nadzieję, że wiesz. Że to czujesz.


DZIĘKUJĘ!
Za to, że jesteś MOIM TATĄ. Co czasem i zgani, czasem pomruczy pod nosem. Co kocha - to wiem nad wszystko. Co zawsze pomoże. Co zawsze jest.

DZIĘKUJĘ. 
I KOCHAM CIĘ!

Wszystkim tatom składam dziś gorące życzenia!
Kochajcie dzieciaki - to im wystarczy do szczęścia.
2015/06/20

W WAKACYJNYM NASTROJU

     Blogowanie znów trochę zaniedbane. Zbliżają się wakacje, ale ja nie zwalniam tempa - wręcz przeciwnie! Dni uciekają mi tak szybko, tydzień za tygodniem, weekend za weekendem...Już czerwiec? Zakończenie roku szkolnego, lato, wakacje, praca w ogrodzie, dzieciaki w basenie. Poranne wstawanie jakby przyjemniejsze, kiedy okno uchylone i śpiewają ptaki. I tyle spraw do ogarnięcia!

gonię w piętkę. Czasami mam wrażenie, że im więcej pracuję, tym mniej widać efektów. Lista zadań się nie kończy, a ja pędzę...
Dobrze, że trzeba zrobić zdjęcia do wakacyjnych zestawów w sklepie...I nagle w moim domu, kadrze jest lato! To prawdziwe, słoneczne, ciepłe. Z piaskiem, patykami wyrzuconymi przez morze, muszelkami i plecionym koszykiem...Ach...jeszcze kilka tygodni i tak będzie....A tymczasem przekazuję trochę letnich kadrów Wam.
Jak spędzicie Wasze wakacje?


2015/06/03

OK SUPER

Jestem rękodzielnikiem i nic nie cieszy mnie bardziej jak targi, wystawy i rozmaite eventy, które polskie, a tym bardziej REGIONALNE rękodzieło i twórców promują i pokazują szerszej publiczności. Mieszkańcom większych miast.
Bardzo chciałabym brać udział w wielu z nich, ale niestety czasami mieszkanie "na końcu" Polski jest barierą nie do pokonania, a wyprawa na targi do stolicy czy do Krakowa to logistyczne i marketingowe szaleństwo.
Dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt, że tu na miejscu, w Szczecinie zaczynają pojawiać się bardzo ciekawe imprezy kulturalne, które odkrywają przed nami ludzi z pasją i talentem. ludzi, którzy tworzą tutaj. Których prace przykuwają uwagę i zachwycają. Nie trzeba ich szukać bardzo daleko - mamy ich na własnym podwórku! Tym polskim i tym szczecińskim.

Już w tę sobotę zapraszam Was na OK SUPER MARKET!
Wszystko z detalami opisał na swoim blogu Paweł z bloga www.szczecinblog.pl  - zainteresowanych zapraszam do poczytania TUTAJ  - będzie na prawdę ciekawie!

Starą Rzeźnię miałam już okazję poznać (brałam udział w warsztatach tkackich) i polecam każdemu. Szczecińska Łasztownia, przez lata zaniedbana teraz odzyskuje swój blask i ma szansę na stanie się szczecińską perełką kulturalną na miarę łódzkiego Art-Inkubatora.

Sami powiedzcie, na jakie inne targi z centrum miasta popłyniecie motorówką? 


A tak o tej imprezie piszą sami organizatorzy:

W piękny czerwcowy dzień, w najgorętszym miejscu tego sezonu i z najpiękniejszym widokiem Szczecina w tle. Najlepsi projektanci z całej Polski zaprezentują swoje produkty w pięknie odrestaurowanej przestrzeni Starej Rzeźni na Łasztowni. 

PROGRAM:

SOBOTA 06/06/2015
STARA RZEŹNIA 


12:00
otwarcie targów OK SUPER MARKET dla publiczności

13:00 - 14:00
Wykład “Minimalizm jako życie w trybie SLOW” Monika Sałata, Pracownia Architektury Wnętrz

14:30 - 15:30
Wykład “Eco-design i upcycling” Tomasz Kopyłowski, HO::LO

16:00 - 17:00
Wykład “Trendy w projektowaniu” Maciej Karpiak, NUUUN i MIYO Studio

18:00
Zakończenie obrad jury i ogłoszenie zwycięzcy konkursu SUPERNOVA na najlepszy produkt targów

20:00
zamknięcie targów

OGRÓD SPOŁECZNY NA ŁASZTOWNI
STREFA MŁODEGO DESIGNERA

12:00 - 14:00
Warsztaty z budowania domków dla owadów (dzieci i rodzice)

14:00 - 16:00
Projektujemy mebel ‘Mały Design’ (dzieci od lat 7)

16:00 - 18:00
Potworne szycie (dzieci od lat 7)

Nie może was tam zabraknąć!
Save the date: 06.06.2015


Po targach będziecie mogli pobawić się na "afterku" przy klimatycznej muzyce Mint Moods i poszaleć z DJem :)________________________________
OK SUPER:

Jesteśmy platforma internetowa prezentującą twórczość zachodnipomorskich designerow w kraju i zagranica. Jesteśmy jedyna tego typu instytucja w tym regionie Polski. Naszym głównym celem jest promowanie dobrego wzornictwa oraz ułatwianie startu świeżym adeptom designu. Pod naszymi skrzydłami znajduje się w tym momencie ponad trzydzieści marek, których produkty prezentowaliśmy na targach w Berlinie (Design Rodeo oraz Neue Heimat Bazaar), Warszawie (Wzory, Slow Market, Mustache) oraz oczywiście w Szczecinie (Jarmark na Zamku, Jarmark Kolumba).
8 maja 2015 otworzyliśmy nasz stacjonarny showroom, który jest pierwszym tego typu miejscem w Szczecinie. Codziennie można nas odwiedzać, by poobcować z dobrym designem, poleżeć na leżaku i napić się czegoś odświeżającego.

Poczytać o inicjatywie OK SUPER możecie na ich facebookowym fanpage'u o TU
Źródło: https://instagram.com/ok__super/


Będę tam i ja - i jako zwiedzający i jako wystawca, bo choć nie mogę wziąć udziału osobiście od początku imprezy (niestety mam też inną imprezę tego dnia) to moje prace znajdziecie na stoisku organizatorów OK SUPER. Kto chciałby dotknąć, zobaczyć zapraszam od 12:00. A po południu dołączę osobiście i chętnie się z Wami zobaczę i porozmawiam!

To jak?

Do zobaczenia w sobotę?


AND THE WINNER IS...

Kochani wiem wiem, przetrzymałam Was niesamowicie z ogłoszeniem wyników konkursu z Rossi.pl i Eva Solo :) ale ja już wiem i za sekundę i Wy wiedzieć będziecie :)

Wszem i wobec ogłaszam, że zaparzacz Teashirt wędruje do:

"Jaka śliczna... herbaciarka:?) Z oferty sklepu przypadł mi do gustu termos może dlatego że mój z premedytacją podkrada mi mój mąż...choć podobno w małżeństwie to nie kradzież ale jakoś ja odczuwam poczucie straty... "


Mam nadzieję, że mąż nie będzie podkradał herbaciarki, a wręcz będzie parzył herbatę swojej żonie :)

Zwyciężczynię proszę o e-mail z danymi do wysyłki, a wszystkim bawiącym się bardzo dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam niebawem na kolejny konkurs!
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka