PRZEPIS NA DOBRY SEN

by - listopada 19, 2015

METAMORFOZA SYPIALNI

Projekt sypialnia trwa nadal. Malutkimi kroczkami urządzam ją po swojemu, ciężki kaliber już za mną, duże gabaryty pomalowane, najważniejsze meble wymienione. Teraz powoli zapełniam ją starannie dobranymi dodatkami. Gdybym chciała pokazać Wam jak wygląda skończona sypialnia pewnie byłoby to w przyszłym roku. Nie spieszę się, nie mam takiej potrzeby. plany były spore, zwłaszcza jeśli chodzi o meble i ich ilość. Ale kiedy po malowaniu w części sypialnianej stanęło tylko nowe łóżko okazało się, że tak jest dobrze. pokój nabrał oddechu, spokoju. Plany i projekty się zmieniły. Bardzo pilnuję się, żeby nie zagracić tej przestrzeni nadmiarem bodźców i dodatków. Tak jest dobrze. Spokojnie. W takiej sypialni na prawdę odpoczywam. Minimalizm - choć początkowo niezamierzony - okazuje się być idealną receptą na dobry sen.
Oczywiście w sypialni nie może zabraknąć przytulności - są poduchy, pledy, koce. Od tygodni wybieram dywany przy łóżku i zdecydować się nie mogę. To, czego mi brakowało i co nareszcie się pojawia - i to w ilości niemal hurtowej, to zieleń. Zieleń żywych kwiatów. Nagle wszystkie komody, fotele, regały i plakaty, które tu zaplanowałam odsunęłam na dalszy plan. MOŻE KIEDYŚ, mówię sobie. Bo przecież lepsze jest wrogiem dobrego.


 Przy okazji remontu w czeluściach szafy odnalazły się szyte i malowane przeze mnie poduszki. Na swój debiut czekały kilka lat! Ale czy nie miło jest budzić się rano i widzieć takie powitanie?Na chwilę w sypialni zagościł komplet dużych (140 cm) starych ram, wykonanych dla mojej ulubionej klientki, która co rusz stawia przede mną nowe zadania związane ze starym drewnem. Biała niezagospodarowana jeszcze ściana jest idealnym tłem do wszelkich aranżacji i zdjęć. Czy ja aby na pewno chcę ją zagospodarowywać na stałe?więcej zdjęć znajdziecie rzecz jasna na instagramie, który stał się moim ulubionym kanałem social media ostatnio. zachęcam do zaglądania!


Miłego dnia Kochani i pamiętajcie, że już niebawem weekend!!
Kto szykuje adwentowe kalendarze i świeczniki i planuje dekoracje świąteczne i choinkowe bombki niech wypatruje posta w następnym tygodniu :)
                                                                                                          PODPIS

You May Also Like

33 comments

ETYKIETY