2015/09/09

SOMEBODY TO SHARE the rest of MY LIFE

Piętnaście temu zakochałam się w piosence Depeche Mode "Somebody". Trzy lata później w pewnym chłopaku, który stał się moim mężem. Słowa Martina Gore są jednak nadal aktualne...może tylko zamiast "Chcę.." zaśpiewałabym "mogę".
Od dziewięciu lat mam z kim dzielić życie, najintymniejsze myśli. Mam obok kogoś, kto mnie wspiera i kogo wspieram ja, kto mnie wysłucha, nawet gdy się ze mną nie zgadza.Dziewięć lat temu powiedziałam "tak" i tego samego dnia zamieszkaliśmy w naszym wspólnym domu. Pamiętam jak dziś, jak rano uczesana i umalowana do ślubu pilnowałam na budowie ekipy montującej schody na piętro. Pamiętam pierwsze śniadanie na gołym materacu, przyrządzone z weselnego ciasta i herbaty gotowanej na podłodze, bo blaty kuchenne nie dojechały.

Nasze małżeństwo się zmienia, tak jak zmienia się nasz dom. Więcej przestrzeni, więcej tolerancji, spokoju i cierpliwości. Meblujemy pokoje tak samo jak nasze wspólne życie. Przestawiamy, zmieniamy zdanie, poglądy. 

Jak mówił Henryk Horosz
      |   "Małżeństwo to wielopiętrowy dom. Raz mieszkasz na wysokich piętrach, innym razem na                        parterze"

Czasem to zejście "do parteru" jest potrzebne by docenić te widoki z najwyższego piętra. Każdy dom można odrestaurować, wyremontować. Każdy związek rozwijać i ulepszać. Pewnie, najprościej jest zburzyć i postawić nowy...ale my na szczęście należymy do tych, którzy zamiast "zepsutą" rzecz wyrzucać - naprawiamy. Ciągle, od nowa. i mam nadzieję, że tak będzie zawsze.


Wszystkiego najlepszego Kochanie! 

I have smebody to share the rest of my life....
                                                                           PODPIS

11 komentarzy :

 1. Pomyślności życzę!
  Inga

  OdpowiedzUsuń
 2. gratuluję, u mnie to już 16 lat;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie napisane Aniu:) Życzę kolejnych udanych lat wolności, tolerancji, spokoju i cierpliwości. Piękne pamiątkowe kadry.Pozdrawiam serdecznie Ania

  OdpowiedzUsuń
 4. pięknie napisane, wszystkiego dobrego : )

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego dobrego:)
  My razem 16lat,po ślubie już 9 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejnych wspaniałych lat razem!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Aniu Kochana wszystkiego dobrego dla Was! Oby ta Wasza miłość tylko rosła i rosła, tego z całego serca Wam życzę!:) Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego co dobre, lepsze i najlepsze Wam życzę. A jeśli na parterze jest równie fajnie jak na piętrze to co za różnica?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka