FOR A SONG / ZA BEZCEN

by - maja 25, 2015

        Zdarza Wam się iść do sklepu z myślą o zakupie konkretnej rzeczy, a wyjść z czymś zupełnie innym?
Mnie często. Moja niekonsekwencja daje o sobie znać w najmniej oczekiwanych momentach. W ubiegłym tygodniu wpadłam dosłownie na chwilkę do jednego z miejscowych supermarketów. Tylko po filtr do dzbanka. 
      Wyszłam po godzinie taszcząc pod pachą sześć (sic!) książek. Pięknie wydanych, na błyszczącym grubym papierze, w twardych okładkach. Sześć tematycznych encyklopedii dla dzieci. Kosztowały mnie 40 złotych. Wszystkie razem, żeby nie było.


I tak sobie myślę. Narzekamy, że książki są drogie. Staje się to mantrą powtarzaną co rusz przez wielu ludzi. "Nie czytam, bo książki są drogie". Może 40 zł to nie jest mało pieniędzy na dodatkowy niezaplanowany wydatek. Ale 6 książek w tej cenie, wygrzebanych spod stosu harlequinów w ogromnym koszu na wyprzedaży w supermarkecie? Kopalnia wiedzy dla dzieciaków - moje maluchy wsiąkły po uszy.
         Już wiem ile waży ludzki mózg, i że drzwi od Bugatti EB 110 otwierają się do góry. Matylda czyta Antkowi i z zapałem opowiada (zwłaszcza przy jedzeniu!) o właśnie przeczytanych odkryciach. Książkę pakuje do szkoły, bo przecież w świetlicy się nudzi.
          Kupujcie, pożyczajcie, wypożyczajcie, polujcie na okazje. WARTO!W myśl zasady "Czym skorupka za młodu nasiąknie"...pozwólcie dzieciom pokochać czytanie! a ja będę sukcesywnie dodawać posty polecając Wam rozmaite książki dla maluchów i nie tylko. Bo w naszym domu - za sprawą pewnej cudownej kobiety - zagościły niedawno kolejne wydawnicze cuda.
You May Also Like

12 comments

ETYKIETY