SUBSTYTUT

by - lutego 12, 2015

Taaak moi drodzy, maltretować Was będę dzisiaj pączkami, nie ma lekko. Ale najbardziej maltretować będę siebie. Bo była sobie taka Ana, która kooochała pączusie. Sama wyglądała jak pączek w maśle, ale słodkiego pączusia odmówić sobie nie umiała i koniec. A już w Tłusty Czwartek!? To byłby grzech.
Aż przyszedł dzień, w którym wytoczyła ciężkie działa skierowane także w te kochane pączusie. I oto nadszedł pierwszy Tłusty BEZ PĄCZUSIA. Od rana w mediach zbombardowana wiadomościami o pączkach, zdjęciami pączków, obrazami, cytatami...poległa. Zrobiła sobie pączki, takie mini, serowe...bezglutenowe...

No cóż...na pierwszy rzut oka cudowne!
Rzut oka jednak nie wystarczy! Tu do akcji wkraczają kubki smakowe i... TO NIE TO! Krzyczą, wołają, błagają o litość! Miał być pączuś, sygnał był, że pączuś, my chcemy pączusia! Czekały na niego, na ten pszenny puch, na słodkie nadzienie, słodką lekko przypieczoną skórkę. I co? I dostały małą brązową kulkę, z mocno chrupiącą skórką i zwartym środkiem. Dobre. Całkiem dobre. ALE TO NIE TO!

W każdy inny dzień byłyby na prawdę smaczne. Wilgotne, otoczone w lukrze. Ale nie dziś. Nie w Tłusty Czwartek! dziś ciało, umysł i podświadomość chcą pączusia...Więc karmię zmysły, pałaszuję wzrokiem...cóż innego pozostało. Pączusie są bardzo fotogeniczne, nawet moje nieudane, ale zobaczcie jak robią to mistrzowie!
stiersaesthetic.com
www.gorggal.com
adventures-in-cooking.com


www.hummingbirdhigh.com
I taka mała konkluzja na koniec. Nie jest ciężko być bezglutenowcem. Jest tyle pysznych potraw, smaków, które nie wymagają ładowania w siebie porcji glutenu. Ja lubię to jedzenie, nie jest dla mnie uciążliwością komponowanie posiłków. Ale są dni, kiedy czegoś brakuje. Tak jak dziś. Są potrawy i smaki, których nie da się zastąpić. Jak smak piernika i babcinych pierogów z kapustą w Boże Narodzenie. I tak sobie myslę, że czasem warto pozostawić to wspomnienie smaku w pamięci niż szukać zamiennika...po prostu.

Dziś czujcie się rozgrzeszeni i zjedzcie tyle pączków, ile Wasz żoładek pomieści. 
Za mnie też! :)

Napisy użyte do zdjęć (good food, eat) od AnyTHNG

You May Also Like

24 comments

ETYKIETY