Czytaj więcej książek - podejmij wyzwanie!

by - lutego 10, 2015

http://www.buzzfeed.com/

Dziękuję Wam za odzew pod poprzednim postem :) Kocham książki, bez nich nie wyobrażam sobie życia. I wiem, że wielu z Was wydaje się, że nie ma na to czasu, że książki są drogie, bo dzieci, dom, obowiązki, praca... Tak na prawdę moim zdaniem mija się to z prawdą. Rzucam Wam wyzwanie, trochę na przekór,bo namówię Was na coś, co powinno stać w konflikcie z moją tu pisaniną.


Żródło:http://idesigniphone.com

Zdumieni? Zastanawiacie się ile blogów czytacie? Może je teraz liczycie?
Pójdę nawet krok dalej. Ile informacji przetwarzacie codziennie czytając facebooka, internetowe portale informacyjne, gazety, czasopisma? oglądając telewizję?
A gdyby tak PÓŁ GODZINNY przy komputerze zamienić na pół godziny z książką? Tylko 30 minut, tyle co nic...Spróbujcie ciut wcześniej położyć się do łóżka i zamiast pilota od telewizora wziąć do ręki książkę?

Nie wiecie jaką? To krok kolejny. Znalazłam dla Was wyzwania, które pomogą Wam szukać:

Źródło:www.karriba.pl

Źródło: www.mkulturalnik.blog.pl
Źródło :http://ksiazkiagaty.blogspot.com

Ne traktujcie tych wyzwań bardzo dosłownie. Nie ma obowiązku wypełnienia całej listy. Gwarantuję Wam, że frajdę sprawi Wam już samo szukanie pasującej pozycji książkowej, czytanie recenzji.  Niech to będą podpowiedzi, sugestie. Jeśli nie lubicie literatury faktu czy biografii - nie czytajcie. TO MA BYĆ PRZYJEMNOŚĆ :)

Książki na prawdę mogą zabrać nas wszędzie! Zobaczcie to oczami fotografa Mladen Penev, w projekcie  The Power of Books (2003). Ostatni koronny argument :nieczytatych". Książki są drogie!
A i owszem. Kosztują. Czasem niemało. Ale na prawdę? Really? (jak to mawia Kevin Spacey) :)
Jest masa promocji w każdej księgarni, w internetowych zwłaszcza. W Empiku co rusz 3 za 2, 2 w cenie 1, czy -20/30/50%. Na allegro kupicie nawet najnowsze pozycje z drugiej ręki" w stanie idealnym i za połowę ceny. No i BIBLIOTEKA!!!! Będziecie zaskoczeni odwiedzając ją po latach. Ja byłam - i zamierzam wracać tam regularnie (co nie powstrzyma mnie od kupowania kolejnych książek :P). I koniecznie weźcie tam swoje dzieci!!!


I tu dochodzimy do istoty sprawy - NAJWAŻNIEJSZE!!!! Czytajcie swoim dzieciom i ze swoimi dziećmi! I pamiętajcie - przykład idzie z góry. Dziecko, które nie widzi książki w ręku rodzica, w którego domu nie ma książek i miłości do książek, nie sięgnie po nią! Nie zabierajcie im przygód, pomóżcie rozwijać wyobraźnię! A czytając nie bójcie się wyjść poza ramy - zmieniajcie głosy, róbcie miny, intonujcie, śpiewajcie kiedy trzeba! Przeżywajcie razem z dziećmi! Podarujcie im na starcie najpiękniejszy z prezentów - miłość do książek.

Oj, będzie kolejny wpis o dzieciach, książkach i czytaniu. Chcecie?

Tymczasem, żeby nie było tak poważnie - kilka fajnych plakatów na pulpit komputera - niech Wam przypominają o czytaniu...książek, nie blogów :) A może zwisną na ścianie?

blog.digishelf.co.id
http://annasfunderingar.blogg.se/
www.cleanromancereviews.com


You May Also Like

31 comments

ETYKIETY