Szybkie DIY dla tych, co lubią pogwiazdorzyć!

by - grudnia 18, 2014

Gwiazdki, gwiazdeczki...uwielbiam ich motyw, który towarzyszy mi przez calutki rok. Jakże mogłoby zabraknąć ich u mnie w grudniu, kiedy są jednym z najpiękniejszych symboli zbliżających się Świąt. Papierowe, świetlne, drewniane...a w tym roku także koralikowe!


Macie ochotę na szybciutkie DIY, które umili każdy wieczór? Zrobienie jednej gwiazdki nie trwa nawet 5 minut, a efekt jest cudowny. Moje już wiszą na choince i ścianach. I czekam na dostawę drewnianych koralików, bo mam apetyt na więcej!

Zaczynamy?


Przygotujcie sobie (na jedną gwiazdkę):
  • 30 koralików z dziurką (drewniane, akrylowe, plastikowe)
  • bawełniane nici lub wędkarską żyłkę - długie, podwójne
  • igłę
  • nożyczki
  • instrukcja obrazkowa (znaleziona TUTAJ)
12 koralików nawlekamy na bawełnianą podwójną nić. Za ostatnim koralikiem łapiemy supełek przed pierwszym koralikiem i zaciągamy nitkę przewlekając ją ponownie przez ostatni koralik


na nitkę nawlekamy dwa koraliki i przewlekamy ją przez drugi w kolejności koralik w kółku (czyli omijamy jeden koralik i wbijamy się w co drugi). Tę czynność powtarzamy jeszcze 5 razy.
Teraz z pozoru najbardziej skomplikowana część - ale tylko przy pierwszym podejściu. gwarantuję, że potem będziecie robić te gwiazdki z zamkniętymi oczami!
Przewlekamy nitkę przez koralik z "drugiego" piętra, nawlekamy jednej koralik i wracamy przez dwa piętra. wszystko razy sześć. Na końcu ostatniego ramienia naszej gwiazdy robimy pętelkę, która będzie służyła do zawieszania jej gdzie tylko chcemy.I gotowe!!!!
Prawda, że szybko, łatwo i przyjemnie?


Takie samodzielnie wykonane ozdoby możemy zawiesić na choince, przykleić taśmą do ściany lub ozdobić nimi prezenty dla najbliższych.To jak?
zabieramy się do pracy :)You May Also Like

42 comments

ETYKIETY