WYROSŁA Z RÓŻU

by - września 15, 2014

Czyli metamorfoza pokoju dziewczynki


Pamiętacie jeszcze letnie projekty pokoju Matyldy? 
TUTAJ do oglądnięcia.

Z końcem sierpnia ostro ruszyły prace nad liftingiem pokoju. Niezastąpiony M zaszpachlował wszelkie dziury, a ja wyciągnęłam farby do malowania ścian, by nieco je odświeżyć. Wśród farb - także ostry róż, którego użyliśmy dwa lata temu. Wszak nasz projekt przewidywał kontynuację fuksjowego szaleństwa w połączeniu z soczystą żółcią. Dodam - projekt uzgadniany rzecz jasna z najbardziej zainteresowaną tematem Matyldę.
I stało się. Kiedy różowy wałek dotknął ramy tablicy. Szarpnięcie za koszulkę. i taki cichutki głosik:
-Wiesz mamo...bo ja już wyrosłam z różu.
- Ale Kochanie, przecież razem robiłyśmy projekt"
- Tak, ale to było w wakacje. Teraz jestem już dużą dziewczyną. no wyrosłam, mamo!"
- Tuśka, to jakie ty chcesz mieć kolory?
- Szary! I czarny! Mamo, proszę! Bo ja mam tyle kolorowych zabawek przecież...

Moje dziecko wyrosło. 
Kiedy widzę jak uwielbia razem ze mną przeglądać wnętrzarskie gazety, jak pięknie dobiera do siebie kolory, jak zerka mi przez ramię kiedy fotografuję, kiedy maluję i wykańczam swoje prace...i kiedy poprawia po mnie, albo podpowiada na prawdę ciekawe rozwiązania...to jestem dumna, że rośnie mi mała pomocnica!

Ale wróćmy do pokoju. Dwa długie wieczory skręcaliśmy nowe mebelki. Kilka dni zajęło mi odgruzowywanie korytarza z kartonów z zabawkami, ich segregowanie, układanie. Kilka kartonów powędrowało do przedszkola, kilka dla innych dzieci, a jeszcze inne, jak książki, gry czy puzzle do nowej klasy. Ufff....

Powolutku wyłania się obraz nowego pokoju. Pokoju pierwszoklasistki. Jeszcze bez dodatków, plakatów, zdjęć, dywaników i ozdób. a może tak właśnie już będzie...Już nie ograniczamy kolorów w dodatkach...białe meble, biało-szare ściany i jasna podłoga pozwalają nam na kolorowe szaleństwo.
Ciekawi zmian?
Zapraszam do królestwa Matyldy i pierwszego kącika - sypialnianego.

Tak było PRZED.
I tak jest dziś...

Ja uwielbiam ten pokój za światło i przestrzeń, jaka powstała po wstawieniu do niego białych mebli. A Matylda? Jest zachwycona i absolutnie zakochana...I jak widać, nie do końca jeszcze wyrosła z tego różu :)
Na zdjęciach:

farby do ścian - www.flugger.pl
łóżko Hemnes, pościel Stenklover, klosze Regolit, półka Ribba - www.ikea.pl
koc zig-zag - www.westwing.pl
króliki szyte i szydełkowe, pom-pony - www.any-thing.pl
sowa - kupiona na przedszkolnym kiermaszu

You May Also Like

27 comments

ETYKIETY