AnyTHING for baby :)

by - czerwca 12, 2013

Dzieci to bardzo wdzięczny temat.
Tworzenie dla nich zabawek, akcesoriów i elementów wyposażenia pokoików jest dla mnie prawdziwą frajda.
Uwielbiam tak zwane zabawki "funkcjonalne", które naśladują nasze "dorosłe" odpowiedniki. dzięki nim maluchy mogą bawić się w dorosłych i towarzyszyć nam w naszych zajęciach.

Ja ciągle biegam z aparatem, uwielbiam fotografię. Nic a nic nie zdziwiła mnie więc odpowiedź mojego synka na moje pytanie:
"Co mogę zrobić Tobie do zabawy?"
Z okazji Dnia Dziecka Matusia zdążyła otrzymać swojego króliczka, ale prace nad namiotem trwały na tyle długo, że nie zdążyłam wykonać zabawki dla Antka.
Antoś stanowczo i zdecydowanie (ach, te męskie decyzje!) odparł "Aparat"

Wczorajszy dzień spędziłam więc tworząc retro-aparat dla mojego synka.
Prezent uznaję za udany - Antoś dziś po przebudzeniu i haśle "Ubieramy się"...ubrał aparat :)
Bazę aparatu (och, czy powinnam powiedzieć body?) oraz obiektyw tworzy styropian, do tego oczywiście kolorowe włóczki, skrawki filcu i parciany pasek z naszytą kraciastą bawełnianą tasiemką.

Właściciel jak widać zadowolony :) A siostra oczywiście zażądała stanowczo takiej samej zabawki :PZdecydowanie zapomniałam o spuście migawki - o czym od razu przypomniał mi Antoś :) Dziś naprawię swój błąd :)
Wczoraj dzieci spędziły ze mną calutki dzień, po prostu zaspaliśmy rano do przedszkola :) I jak to zwykle bywa była i dobra zabawa i małe siostrzano-braterskie utarczki.

A co (nie tylko) w czerwcu najlepiej  poprawia humory???

LODYYYYY!!!!!!

A jeśli są to domowe lody truskawkowe (z truskawek, miodu i greckiego jogurtu) to MUSI zadziałać :)

Tym razem dodałam do nich wafelki-rożki i dzieci poczuły się jak w prawdziwej lodziarni, którą odwiedzamy w niedzielne popołudnie...Do tego micha świeżutkich truskawek prosto z działki i energii na zabawy (i kłótnie:P) nie brakowało do samego wieczora :) Zwłaszcza, że na obiad były naleśniki...a jakże! z truskawkami :)
Do zobaczenia Kochani - lecę coś "wydziergać" dla mojej córci :)

You May Also Like

25 comments

ETYKIETY