"Weź mnie na ręce, mi nie potrzeba nic więcej"

by - maja 20, 2013

Dzień Mamy i Taty.

Wiem wiem wiem, to jeszcze nie dziś, dopiero za kilka dni będziemy świętować. ale jeśli jesteście rodzicami przedszkolaków to wiecie, że czasem można obchodzić ten dzień ... przez kilka dni :)

Tak było w naszym przypadku - Panie przedszkolanki z grupy Matyldy zorganizowały dla maluchów i ich rodziców wspaniały wyjazd, na którym wspólnie celebrowaliśmy nasze święto. I nie popsuła nam zabawy nawet pogoda i pod koniec naszego pikniku wyjrzało dla nas piękne słońce :)A moim osobistym odkryciem było urocze miejsce  które poznałam dopiero tego dnia, choć jest oddalone od mojego domu zaledwie 30 kilometrów - a mowa tutaj o bardzo klimatycznym ogrodzie dendrologicznym w Glinnej. Przeurocze miejsce  - idealne dla miłośników ogrodów w stylu japońskim. Teraz jest jest najpiękniejszy czas na zwiedzanie - gdy kwitną rododendrony i azalie, wiśnie ozdobne, jabłonie obsypane są kwieciem,  a klony japońskie pokazują młode nasycone kolorami liście.
Było wspólne biesiadowanie przy ogniu, występy dzieciaczków (CUDNE!), zaplatanie wianków, zabawy i gry na powietrzu - a nawet brodzenie w strumyku - które moja Rusałka Matusia zapoczątkowała, a następnie zakończyła efektownym piruetem i lądowaniem w wodzie :)

Były też wyścigi "z górki na pazurki", spacer po ogrodzie, szukanie żab w stawie...
Wnikliwi obserwatorzy przyrody - jak Antoś - otrzymali od Pań lornetki i lupy i skwapliwie z nich korzystali :)Oczywiście nie rezygnując przy tym z zabaw nieco bardziej dynamicznych :)
Występ dzieciaków - jak dla mnie - był genialny:)  Mnie utkwiła w głowie zwłaszcza jedna z piosenek (Arki Noego), którą usłyszałam po raz pierwszy - i która mimo wesołej nuty - wycisnęła parę łez...

I to będzie moje przesłanie dla wszystkich rodziców - małych i dużych pociech - z okazji Dnia Mamy i Taty:

"Weź mnie, weź mnie na ręce!
Mi nie potrzeba nic więcej.
Weź mnie, weź mnie na ręce!
Wracaj! Wracaj!

Wracaj do domu przytul mnie.
Nie siedź w pracy cały dzień.
Na kolana wskoczę Tobie.
Już doczekać się nie mogę.

Możesz być nawet mistrzem świata.
Tylko do domu szybko wracaj.
Wracaj do domu i bądź z nami.
Nie siedź w pracy godzinami.

Ważna jest w życiu każda chwila.
Chodźmy na spacer albo do kina.
Wracaj do domu i bądź z nami.
Nie siedź w pracy godzinami.

Wracaj, szybko wracaj.
Kto ważniejszy- ja czy praca?"

Idąc z ciosem - Dzień Dziecka także - zamiast zabawkami - uczcimy wspólnie spędzonym czasem :)

You May Also Like

13 comments

ETYKIETY