Zwiastuny wiosny

by - marca 07, 2013

W moim ogrodzie zakwitły pierwsze krokusy, żonkile, szafirki i tulipany wystawiają nieśmiało czubeczki badając, czy już na nie pora :) Za oknem świeci piękne słońce i pierwsze prace ogrodowo-porządkowe już za mną...
WIOSNA!

Moim zwiastunem wiosny były jednak...targi GARDENIA 2013, które miałam okazję w tym roku odwiedzić w Poznaniu - wraz z bardzo wesołą ekipą ogrodomaniaków :)

Zdjęć zrobiłam całe mnóstwo, moje oczy zwariowały od kolorów i form...
Dziś pokażę Wam zdjęcia typowo ogrodowe - czyli roślinki i cudowne aranżacje - bo na targach Panie florystki wyprawiały prawdziwe cuda. Część kwiatowych aranżacji - choć pięknych - mnie osobiście nie zachwyciła - jestem zdecydowaną zwolenniczką prostych form i stonowanych kolorów, bez zbędnych ozdobników - kocham, kiedy w kompozycji to żywe kwiaty grają główną rolę!
Były jednak kompozycje, które - jeśli tylko mogłabym - od razu przeniosłabym do własnego domu... 

Moim zdecydowanym numerem jeden była właśnie ta!


Ogromny puchar ze wspaniałą biało-zieloną łąką...Idealny na Święta, Komunię i wiosenny stół...ja jestem absolutnie zakochana!

Inne smaczki wiosenno-Wielkanocne:
Wiosenny ogródCudowne formy i kolory! Zestawienie kolorowych doniczek i starego surowego drewna z jutą - uwielbiam!A co powiecie na Cotton Balls w ogrodzie? Czyż nie wyglądają uroczo? :) Niezmiennie zachwycają mnie różne odcienie zieleni - cudowna matka natura....I troszkę holenderskie klimaty - cudne meble ogrodowe i dodatki...i już marzę o porannym śniadaniu na tarasie i rowerowych piknikach :)A może i Wy byliście w tym roku na Gardenii? Jakie są Wasze odczucia?

Zdecydowanie koniec lutego to jeszcze nie czas na spektakularne kwitnienie i eksplozję kwiatów, roślinki piękne, choć podpędzone. Jeszcze nie ich czas. Myślę, że warto było pojechać tam nie dla roślin, a dla cudownych dodatków, aranżacji i ogrodowych perełek dekoratorskich...te pokażę Wam w kolejnym poście, bo to jeszcze nie koniec!

Zdradzę tylko, że na stoiskach z wnętrzarskimi i ogrodowymi dodatkami straciłam głowę...to był raj dla oka ...


You May Also Like

26 comments

ETYKIETY