Knitted @ crochet

by - stycznia 09, 2013

Uwielbiam brzmienie nazw tych czynności w języku angielskim...są takie ... miłe dla ucha...odwrotnie niż toporne szydełkowanie i robienie na drutach :)
Nie uważacie, ze tak przyjemne czynności powinny mieć ładniejsze nazwy?

Ale to tak off topic, bo miało być o efektach tych czynności przecież. Jeszcze na początku mroźnej zimy - która dziś wydaje się być tylko wytworem mojej wyobraźni - zrobiłam dla mojej córci trzy czapki - moje pierwsze szydełkowe. Dziś pokażę Wam dwie z nich - wybaczcie, ale Tuśce ewidentnie znudziło się pozowanie tego właśnie dnia :) 
Pierwsza z nich - była na prawdę pierwsza - a ponieważ ja większość rzeczy na szydełku i drutach robię bez schematów - tylko intuicyjnie - prute to to było razy kilka. ale udało się i - co najważniejsze - mała dama zaakceptowała.


Druga z nich to właściwie nie czapka a komin. Duży, mięsisty i bardzo ciepły - choć rozważam jeszcze podszycie go ciepłym futerkiem... Na pewno znacie go z inspiracji z sieci, która raz po raz wypływa gdzieś na blogu, stronie, pinterest... Kiedy tylko ją zobaczyłam MUSIAŁAM spróbować!
I oto efekt mojej pracy:


I rzeczona inpiracja:

http://www.ravelry.com/patterns/library/the-baylie-bear-cowl

Matusia bardzo chętnie biega w nowych czapkach do przedszkola - a to znak dla mnie, że mam zielone światło w tworzeniu kolejnych...może ktoś ma ochotę??:)
W tak zwanym międzyczasie - uziemiona pod kocem - dziergam (o! to ładne słowo) kolejne rzeczy, małe i duże, do sklepiku. Planowana dostawa w połowie miesiąca :)

Pochwalę się jeszcze, że 

moja mała złotowłosa modelka skończyła w poniedziałek całe pięć lat 

- z czego i ja i sama zainteresowana - jesteśmy bardzo dumne:) Torcik był oczywiście Hello Kitty, lecz tym razem mama troszkę oszukała...nie zrobiła go sama jak zawsze tylko tatuś kupił w cukierni, a ja go lekko ozdobiłam lukrem plastycznym. Ale choroba nie wybiera, poniedziałek nie był dobrym dniem na stanie przy garach, a mnie daleko do Perfekcyjnej ;)


I moja mała-duża Jubilatka!EDIT: Czapeczki i kominy już w sklepiku - na zamówienie


Zapraszam!!! 


You May Also Like

38 comments

ETYKIETY