Mamą być

by - września 03, 2012

Mamą być to prawdziwe szczęście, radość, czasem śmiech przez łzy, czasem odrobina bezsilności...

To także ogromna odpowiedzialność za te małe istotki, zależne od nas, obserwujące nas, naśladujące i uczące się od nas i tych dobrych i czasem złych zachowań.
Za wszelką cenę pragniemy uchronić je przed całą nieprzyjazną częścią życia, przed łzami, smutkiem, rozczarowaniem, tęsknotą...Ale są dni, kiedy nie umiemy, nie możemy...

Dziś taki dzień jest dla mnie i choć wiem, że nie robię im krzywdy, to jednak serce matki rozdarte na pół.Dziś dziś moja mała córeczka po długiej przerwie z radością pobiegła do przedszkola z dumą awansując tym do grupy starszaków i stając się pełnoprawną "Żabką".Dziś mój malutki synek po raz pierwszy przekroczył próg żłobka dołączając do grupy nieco przestraszonych i zdezorientowanych "Promyczków".

Foto: Anula_WN

Ciężko jest widzieć łzy dziecka i zachować spokój, choć po poranku i spokojnym pożegnaniu z maluchami byłam uspokojona, to jednak nasze przywitanie z Antosiem i słowa Pań, że bardzo tęsnił, ścisnęły mnie za gardło tak mocno, że trzymaja do tej chwili.
Myslałam, że tym razem będę silniejsza, bo przecież już raz przeżyłam te chwile...ale na płacz, na usteczka wygiete w podkówkę nie mozna się uodpornić...

Och, to miał być optymistyczny post o pierwszym ważnym dniu, ale wybaczcie mój sentymentalny ton - emocje wzięły górę....

Na otarcie łez i dodanie otuchy maluchom uszyłam im misiowe woreczki na ciuszki do żłobka i przedszola.
Matusi różowo-kremowy (tu debiut materiału z tchibo.pl) z podszewką vichy, a Antosiowi niebiesko-kremowy z podszewką - a jakże - w misie. woreczki ozdobiłam filcowymi aplikacjami  i kokardkami z kraciastej wstążki.
A jak Wasze pociechy przeżyły ten ważny dzień? Pierwszy dzień żłobka, przedszkola, szkoły? I jak wy radzicie sobie ze łzami maluchów?


  

Trzymajcie za nas proszę mocno kciuki w kolejnych dniach, bo przecież musi być lepiej, prawda?

Do zobaczenia

Wasza (dziś zapłakana) Ana

You May Also Like

42 comments

ETYKIETY