IKEA - kolekcja PS i NAGRODY

by - marca 13, 2012

Kiedy kilka dni temu przemiła Natalia wysłała do mnie pierwszego e-maila moja reakcja była dość jednoznaczna. Pojawił się wieeeelki uśmiech na mojej twarzy, a odpowiedź na zadane pytanie brzmiała:

TAK!  A może ....
IKEA

Jedni ją kochają, inni uparcie ignorują. Powód jest taki sam dla jednej i drugiej grupy:

  • Jest niedrogo, czy może raczej przystępnie:)
  • Jest prosto
  • czuć tam prawdziwego ducha Skandynawii.
Skąd więc taki rozdźwięk?
Myslę, że odpowiedź jest dosyć prosta - dla tych, którzy pod hasłem DIZAJN (bądź design) rozumieją koszmarnie drogi przedmiot znanego wszem i wobec projektanta - IKEA nie stanowi obiektu pożądania.

Szkoda, bo tracą wiele. Tracą całą radość z TWORZENIA czegoś nowego, bo właśnie tym jest dla mnie DIZAJN. Nie wiernym oddtwarzaniem w swoim domu zdjęcia znalezionego we wnętrzarskim czasopiśmie z "górnej półki".


Znacie ten dreszczyk emocji, kiedy w waszej głowie tworzy się wizja WASZEGO WNĘTRZA? Przecież dizajn to nie wazon za sześć tysięcy złotych. To zabawa formą, konwencją, wymyślanie, przestawianie, aranżowanie.


IKEA Persika 5,99


Kup wazon za sześć złotych, pomaluj go, albo oklej taśmą, albo uszyj mu sweterkowe wdzianko, a może ozdób technika decoupage? Zrób z niego świecznik, nogę do patery, podstawę lampy. Kup dziesięć takich wazonów i pomaluj wszyskimi kolorami tęczy...
Jeden mały przedmiot - BAZA - a tyle pomysłów.

I to jest dla mnie DIZAJN. Gdybyśmy bazowali na oddtwarzaniu bieżących trendów panowie pewnie nadal chodziliby w rajstopach, a "Ludwiki" nie zostały by "Ghost'ami" :) Przecież ktoś musiał to wymyślić, pójść krok dalej:) ZRÓBCIE TEN KROK!
Może nie zostaniecie dzięki temu nowym Starck'iem, ale w nagrodę cieszyć się będziecie WASZYM I TYLKO WASZYM wnętrzem - skrojonym na miarę.

Więc mówię TAKa IKEA daje nam ogromne możliwości kreowania własnej rzeczywistości - dzięki dostępności i prostocie, które stanowią wspaniały materiał wyjściowy.


Znacie już moje zdanie - czas podeprzeć się faktami.
Dzięki zaproszeniu do zabawy z IKEA kilka dni temu stałam się posiadaczką uroczego stolika z najnowszej kolekcji

IKEA Post Scriptum

która ukaże się w sklepach już pod koniec kwietnia.
Stolik, który wybrałam jest prosty, geometryczny, wykonany z surowców odnawialnych (bycie EKO jest modne i wygodne!). Jego blat posiada cztery pojemniki, które mozna wyjmować i myć - informacja ważna dla posiadaczy niszczycielskich sił pod postacią potomstwa w każdym wieku:)

Tak prezentuje się w aranżacji IKEITo jest ten moment, w którym mogę zaprosić Was do wspólnej zabawy!


Poniżej pokażę Wam trzy aranżacje ze stolikiem IKEA w roli głównej. W komentarzu do posta podzielcie się opiniami na ich temat i wybierzcie Waszą ulubiona stylizację.
1. DOMOWE SPA:


Biel, drewno, zapachowe świece, dobra książka i wanna pełna gorącej wody z pianą...a na stoliku pachnące mydełka, kwiaty, lawendowa sól, miękki ręcznik...


2. KUCHENNE HERBARIUM:


Zioła i kwiaty opuszczają kuchenne parapety! Teraz mam je pod ręką. A może dokręcę kółka - wtedy blyskawicznie stolik przemieści się na taras lub wprost do ogrodu...


3. PRACOWNIA - ATELIER:Och, to TU w moim domu stolik zagości na dłużej. Pędzle, farby, takery, tasiemki, guziki - wszystko w zasięgu ręki, a biel blatu i bambus IDEALNIE wpasowują się w moją powstającą właśnie pracownię, surową, trochę industrialną, naturalną.

Po kliknięciu zdjęcia otworzą się w większym formacie:)PS. Dla niezdecydowanych jutro post w klimacie "making of", czyli migawki z trzech stylizacji


You May Also Like

32 comments

ETYKIETY